Victorie categorică a Olimpiei în ultimul meci de pregătire din pauza competițională

Olimpia Satu Mare a întâlnit azi, 1 martie 2020, la Agriș, în ultimul meci de pregătire din pauza competițională, echipa din localitate, Egri Sasok.

Nelu Donca, antrenorul galben-albaștrilor, a început acest meci cu următorul unsprezece: Duca Vlăduț – Filimon Geo, Turșuc Calin, Lung Alin, Chifor Robert, Nagy Leonard, Negrean Marian, Caba Gabriel, Bonta Paul, Grigoraș Sorin, Pop Sergiu.

Rezerve: Crișan Adrian – Srepler Erich, Sician Mihai, Raț Raul

In primul mitan, Olimpia a reușit să modifice tabela de cinci ori, prin golurile înscrise de Grigoraș Sorin, în minutele 15, 26 și 30, Pop Sergiu, în minutul 18 și Negrean Marian, în minutul 43.

La reluarea jocului galben-albaștrii au mai modificat tabela de încă patru ori, prin Pop Sergiu, în minutele 63 și 76, Caba Gabriel, în minutul 65 și Srepler Erich în minutul 80.

Astfel, Egri Sasok Agriș – Olimpia Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 0-9, acesta fiind ultimul meci de pregătire pentru galben-albaștrii.

Olimpia va întâlni weekend-ul următor pe Speranța Halmeu în prima etapa a returului ligii a IV-a.