Termala Dindești – Olimpia MCMXXI 0-2

In cea de a XII-a etapa a ligii a V-a, Olimpia MCMXXI a întâlnit în deplasare pe Termala Dindești într-un meci disputat sâmbăta 20 aprilie de la ora 15:00.

Partida a fost arbitrată de către Pop Lucian, Botoș Roland și Marian Beniamin, iar observator a fost Nită Gheorghe.

Olimpia MCMXXI a început meciul în următoarea formula de joc: Crișan Adrian – Ile Bogdan, Turșuc Călin, Vonet Răzvan, Filimon Geo – Sician Mihai, Chivari Denis, Oprea Marius, Lăpușan George – Puti Florin, Srepler Erich

Rezerve: Duca Vlăduț, Mitrașcă Patrick, Mihai Marius, Cuth Ioan, Pop Sergiu, Guleș Adrian

Olimpia MCMXXI a reușit sa deschidă scorul în minutul 25 prin Florin Puti, ca în minutul 40 tot el sa-l majoreze la 2-0 din penalty.

In cea de a doua repriza Olimpia MCMXXI a avut trei ocazii mari de gol însa mingea nu a vrut sa intre în poarta.

Astfel Termala Dindești – Olimpia MCMXXI s-a terminat cu scorul de 0-2, galben-albaștrii reușind sa mai pună încă trei puncte în clasament, ajungând la treizeci și șase.

La Olimpia MCMXXI au mai jucat Duca Vlăduț, Mihai Marius, Cuth Ioan, Pop Sergiu și Guleș Adrian

Etapa următoare Olimpia MCMXXI va întâlni acasă, pe Vulturii Santau.