Speranta Bogdand – Olimpia MCMXXI 2-5

Olimpia MCMXXI a jucat azi, 11 noiembrie 2018, cu incepere de la ora 14:00, restanta din etapa a VII-a, cu Speranta Bogdand in deplasare la Bogdand.

Meciul a fost arbitrat de catre Rat Sebastian, Matei Claudiu si Rat Sebastian jr. iar ca observator a fost Nastrut Liviu.

Pentru acest meci antrenorul galben-albastrilor, Nelu Donca, a aliniat urmatorul unsprezece de start: Blidar – Cuth, Palcau, Popescu, Mihai (c) – Sician, Doros, Perse, Nagy – Gules, Michnea.

In prima repriza s-a putut vedea un joc destul de strans intre cele doua echipe tabela fiind modificata la doar cinci minute de la fluierul de start al arbitrilor, cei care au deschis scorul au fost insa cei de la Bogdand.

Olimpia MCMXXI a avut insa o atitudine pozitiva dupa ce s-a vazut condusa reusind sa egaleze destul de rapid prin Adrian Gules in minutul 9.

Speranta Bogdand nu s-a lasat mai prejos si a reusit sa treaca din nou in avantaj in minutul 16.

In minutul 31 Olimpia MCMXXI a reusit sa egaleze din nou prin acelasi Adrian Gules. Era 2-2, scor cu care s-a intrat la cabine la pauza.

In cea de a doua repriza, Olimpia MCMXXI avea sa-si impuna jocul reusind sa inscrie de trei ori, toate cele trei goluri fiind semnate de Erich Srepler, el fiind la al doilea hat-trick din acest sezon. Astfel golurile au fost marcate in minutele: 65, 86 si 88.

Scorul final al acestui meci a fost Speranta Bogdand – Olimpia MCMXXI 2-5, astfel echipa suporterilor satmareni termina turul de campionat pe primul loc cu 27 de puncte din tot atatea posibile.

La finalul meciului jucatorii au petrecut alaturi de suporteri pentru victoria obtinuta dar si pentru parcursul bun din acest tur de campionat.

Weekend-ul urmator, mai precis duminica, Olimpia MCMXXI va intalni pe Somesul Odoreu intr-un meci contand pentru Cupa Romaniei.