Primul meci pentru echipa suporterilor, OLIMPIA MCMXXI

OLIMPIA MCMXXI a intalnit in primul sau meci, un meci amical de altfel, echipa liceului cu program sportiv (LPS) Satu Mare.

Meciul s-a disputat pe stadionul Somesul, cu incepere de la ora 13.00.

La pauza cele doua echipe s-au aflat la egalitate, scor 2-2 si la final tot la egalitate au terminat doar ca scorul avea sa fie 3-3.

S-a consemnat astfel primul meci din istoria echipei suporterilor Olimpiei, Olimpia MCMXXI Satu Mare.

Pentru că unii dintre voi v-ați exprimat dorința de a intra în posesia echipamentului în care s-a jucat #PrimulMeci din istoria Olimpiei sub coordonarea suporterilor, vă anunțăm că le scoatem la vânzare (mărimi intre M și 3XL, urmând ca setul să fie completat ulterior). Prețul unui set (tricou plus short) este de 150 lei/set. Doritorii ne puteți scrie în privat. #OlimpiaSuntemNoi PS: Pentru colecționari, echipamentele vor fi însoțite de adeverință de autenticitate pentru a confirma faptul că au fost folosite la #Primulmeci