[FOTO] Prima victorie în Liga a III-a se lasă așteptată

În cea de-a doua etapa a Ligii a III-a, seria a X-a, Olimpia Satu Mare a făcut deplasarea la Baia Mare unde a întâlnit rivala de-o viață, Minaur.

Cristi Popa, a început acest meci cu următorul unsprezece: Siwiec Patryk – Ioan Gorba, Laurenţiu Caba, Bodan Daniele, Florin Palinceac, Denis Batin, Andrei Zbona, Raul Ştef (cpt.), Cosmin Anton, Alex Bonea, Remi Emeriau
Rezerve: Sugar Alex – Alin Cătuna, Bicknell Johnathon, Maris Duca, Cătălin Ștef, Ruben Bodea, Panin Kostiantyn, Daniel Feier, Varga Marckusz

De cealaltă parte, Ciprian Danciu, antrenorul maramureșenilor a trimis în teren următorul unsprezece de start: Emanuel Breban – Laurențiu Achim, Daniel Stoian, Raul Gherman, David Simion (cpt.), Denis Matei, Ivan Urvantev, Piroska Erik, Ionuț Ilieș, Darius Gherman, Brian Lemac
Rezerve: Raul Baila, Ionuț Pisic, Marius Potcoavă, Cristian Raicu, Mario Maroșan, Bogdan Jeler, Cin Richard Ray, Mario Leș, Sebastian Hidigan

Partida a fost arbitrată la centru de către Maris Claudiu din Timișoara ajutat la cele doua margini de către Bogdanel Alexandru și Belenesi Stelian, ambii din Oradea. Delegat de joc a fost Toth Iosif iar observator pentru arbitrii a fost Jiga Dan.

Pe stadionul din „Dealul Florilor” a fost prezenta și galeria Olimpiei care și-a încurajat echipa pe tot parcursul partidei, din păcate cei care au marcat au fost băimărenii, în minutul 19 prin Darius Gherman, ca în minutul 30 același Darius Gherman sa ridice scorul la 2-0, scor ce a fost prezent pe tabela și la intrarea la cabine.

În cel de-al doilea mitan, tot băimărenii au fost cei care au înscris prin Raul Gherman în minutul 60, iar pana la final tabela a rămas nemodificată. Astfel Minaur Baia Mare – Olimpia Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 3-0.

Etapa următoare Olimpia Satu Mare primește acasă vizita echipei CSM Sighetu Marmației, echipă ce a produs surpriza în prima etapă reușind să învingă pe Minaur Baia Mare in chiar pe stadionul Viorel Mateianu.

Credit foto: Sebastian Tăbăcaru