Pandurii Targu Jiu – Olimpia Satu Mare 0-1

Stadion: Minerul (Motru – Gorj);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa); Asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Cosmin Vătămanu (Bucureşti).

Pandurii: D. Popescu – Vodă, Turda, D. Lung (cpt.), D. Drugă, Dănăricu, Brînzan, Şut, Dodoi, Cip. Rus, Bujor
Rezerve: Rz. Stanca – Celea, D. Pîrvulescu, Durkovic, Şendroiu, M. Maxin, Tudoran
Antrenor: Adrian Iencsi

Olimpia: Fl. Muntean – Cr. Munteanu, R. Rus, D. Muntean, Duruş, Miholca, Hlinca, Vas. Pop, Lusamba, Jurj, Brata (cpt.)
Rezerve: Şuta – Villand, Szasz, D. Vincze, Fl. Achim, Cubaş, Bura
Antrenor: Zoltan Ritli

Min 90+4 Cubaş nu mai apucă să intre, deoarece arbitrul fluieră finalul. Olimpia câştigă al doilea meci cu Ritli antrenor, în timp ce Pandurii pare blestemată şi nu poate câştiga acasă

Min 90+1 Iese Lusamba şi intră Villand

Min 85 Iese Jurj şi intră Bura

Min 87 Drugă trage peste, din unghi. Pandurii joacă din minutul 80 în zece jucători după ce noul-intratul Maxin s-a accidentat şi nu a mai revenit pe gazon

Min 73 Dublă schimbare pentru Pandurii. Ies Şut şi Dodoi şi intră Pîrvulescu şi Şendroiu

Min 57 0-1 Miholca şutează, Popescu respinge, iar Oliver Lusamba, pe fază, deschide scorul

Min 54 Acelaşi Rus trimite cu capul, din 5 metri, peste transversală

Min 48 Ciprian Rus şutează de la 8 metri direct în braţul portarului Muntean

Marin Condescu, preşedintele USMO, unul dintre cei cinci acţionari de la Pandurii, urmăreşte repriza secundă a meciului din peluză, singur

Min 46 Iese Alexandru Vodă şi intră Mihai Maxin

Min 45+1 Pauză, după ce în ultimele 30 de minute s-a jucat mai mult la mijocul terenului. Olimpia a avut ceva mai mult iniţiativa

Min 16 Brata execută o lovitură de colţ, iar Cristian Munteanu trimite cu capul din 6 metri, însă mingea loveşte bara