Ovidiu Bic da, Iulian Anca-Trip nu!

Pentru a găsi noi soluții pentru echipa de tineret, noul selectioner Mihai Teja a programat un trial special pentru jucătorii din Liga a 2-a si a 3-a, ce se va încheia azi cu un joc-școală.

“Eu cred că o să fie un trial foarte bun, deoarece ne-am dorit să vedem și jucători din liga a 3-a, și dacă mai găsim 2-3 pe care să îi aducem la echipa națională de tineret și care să facă față la un nivel foarte bun, este un câștig pentru noi”, a spus Teja la Dolce Sport.

De remarcat că de la Olimpia Satu Mare a fost convocat la acest trial mijlocașul Ovidiu Bic în vreme ce portarul Anca Trip a fost “sărit” din schemă de noul selecționer. Chiar dacă antrenorul galben-albaștrilor declara săptămâna trecută că oficialii FRF s-au interesat și de evoluția tânărului portar venit la Satu Mare de la Liberty Salonta.
[GNV]

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +