Olimpia va juca un amical cu FC Zalau

Asa cum am mai scris, chiar daca in mod oficial sezonul s-a incheiat, componentii Olimpiei continua sa se antreneze. O fac de 3-4 ori pe saptamana, condusi de antrenorul Tiberiu Csik, fie pe stadionul Olimpia fie la Rania.

Iar ca jucatorii sa nu se plictiseasca, conducerea clubului s-a gandit sa perfecteze si cateva jocuri amicale, cu adversari din Liga III-a. Primul meci se va disputa saptamana viitoare, marti dupa amiaza, la Satu Mare, in compania echipei FC Zalau, echipa care activeaza in Liga III-a. “Ne dorim si adversari de Liga a II-a. Sper sa putem juca si impotriva unei divizionare B” a spus Tibi Csik.

[Constantin Demian/IZ-SM]

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +