Olimpia Satu Mare se menține pe primul loc după victoria de la Botiz

În această seară echipa noastră a făcut deplasarea la Botiz acolo unde a intalnit-o pe Sportul, in cadrul etapei a IV-a a play-off-ului ligii a IV-a Elite.

Pentru acest meci, antrenorul nostru, Cristian Popa, a trimis în teren următorul unsprezece: Patryk Siwiec, Raul Apai, Markusz Varga, Maxime Aidibe, Luca Crainic, Laurențiu Caba, Kostiantyn Panin, Alin Gombar, Raul Ștef, Elisama Padilla, Remi Emeriau

Rezerve: Vlăduț Duca, Artem Tserr, Maris Duca, Alin Lung, Erich Srepler, Raul Micle, Varga Cristian, Pedro Araujo, Florin Palinceac

De cealaltă parte, Dan Gavrilescu, a început meciul cu următorul unsprezece: Marius Coman – Ciprian Cireap, Robert Notigan, Darius Catricicau, Darius Sabados, Codrin Temian, Raul Koter, Erik Rezmuves, Marius Oprea (cpt.), Lucian Horea, Marius Zima

Rezerve: Meșter Sandor, George Onișa, David Ardelean, Alessandro Mitrea, Florian Nichita

Meciul a fost arbitrat la centru de către Ovidiu Mazilu, ajutat la cele două tuse de către Claudiu Matei și Sergiu Neichi. Observator a fost dl. Cseh Sandor

Elevii lui Cristi Popa au fost primii care au modificat tabela in minutul 10 prin Elisama Padilla. Cei de la Botiz au reacționat și în minutul 20 au restabilit egalitatea prin Codrin Temian. Până la pauză însă, Olimpia a mai punctat de două ori prin Elisama Padilla și Remi Emeriau.

La reluarea jocului, in cel de-al doilea mitan, Sportul Botiz a redus din diferență prin Erik Rezmuves însă Elisama Padilla nu a fost de acord cu acest rezultat și și-a mai pus numele pe lista marcatorilor încă de două ori.

Astfel Sportul Botiz – Olimpia Satu Mare s-a terminat cu scorul de 2-5 și galben-albastrii rămân pe primul loc al clasamentului și după această etapă.

Etapa următoare Olimpia Satu Mare joacă acasă împotriva Recoltei din Dorolț.