Olimpia Satu Mare scoate un nou rezultat de egalitate pe terenul celor de la Talna Orașu Nou

foto sportulsatmarean.ro

In cea de a V-a etapa a Play-off-ului Olimpia Satu Mare s-a deplasat, duminica 22 mai 2022, la Orasu Nou, unde a întâlnit-o pe Talna.

Antrenorul nostru, Lulu Dragomir, a trimis in teren următorul unsprezece: Alex Șugar – Alin Lung, Varga Markusz, Robert Chifor, Paul Gombar, Akman Evran, Claudiu Șoproni, Raul Raț, Florin Palinceac, Raul Ștef, Srepler Erich
Rezerve: Vlăduț Duca – Denis Haidu, Darius Catricicău, Iakab Martin, Gnandt Antonio, Bogdan Barbul

De cealaltă parte, antrenorul celor de la Talna, Bogdan Faur, a început cu următoarea formulă: Daniel Miclea – Radu Zaharia, Gavaller Armand, Raini Bandula, Casian Bere, Michel Fedorca, Bogdan Faur, Gabriel Macovei, Adrian Oros, Erdei Sandor (cpt.), Rareș Demian
Rezerve: Ioan Opriș, Cosmin Creangă, Bute Janos, Dumitru Torz, Erdei Attila, Covacs Nandor, Balla Edward

Meciul a fost arbitrat la centru de către Kovacs Szabolcs asistat la cele doua margini de către Lukacs Levente și Cătălin Maxi. Observator a fost dl. Alexandru Gherasim

Talna Orasu Nou a fost cea care a modificat prima tabela in minutul 8 prin Casian Bere iar Olimpia Satu Mare a restabilit egalitatea in minutul 88 prin Bogdan Barbul. Astfel Talna Orașu Nou – Olimpia Satu Mare s-a încheiat cu scoru de 1-1.

Etapa următoare Olimpia Satu Mare primește acasă vizita celor de la Victoria Carei.