Olimpia Satu Mare s-a impus în amicalul cu Rapid Jibou

Duminica, 9 februarie 2020, Olimpia Satu Mare s-a deplasat în județul Maramureș, mai exact la Sarasău, unde a întâlnit ocupanta locului doi din liga a IV-a a județului Sălaj, Rapid Jibou.

Nelu Donca a trimis în teren următorul unsprezece de start: Sugar Alex – Tursuc Calin, Nagy Leonard, Filimon Geo, Chifor Robert, Grigoras Sorin, Srepler Erich, Caba Gabriel, Bonta Paul, Lakatos Istvan, Rat Raul

Rezerve: Duca Vladut – Chivari Denis, Sician Mihai

Rapid Jibou a deschis repede scorul în minutul 2, prin Vlad Buda însa Olimpia a dat replica în minutul 10 prin Grigoraș Sorin și era 1-1, scor cu care s-a intrat la cabine.

In repriza secunda același Grigoraș și-a mai trecut numele pe tabela de marcaj încă de doua ori, în minutele 55 și 70, iar Chifor Robert a închis tabela cu un gol marcat în minutul 73.

Astfel Olimpia Satu Mare reușește să învingă pe Rapid Jibou în cel de-al treilea amical al stagiunii de pregătire din pauza competiționala cu scorul de 4-1.