[FOTO]Olimpia Satu Mare, debut cu dreptul in noul sezon al ligii a IV-a

Azi, cu începere de la ora 17:00, a avut loc pe stadionul Someșul din Satu Mare, prima etapa a ligii a IV-a Elite, seria A, etapă în care Olimpia Satu Mare a întâlnit pe Energia Negrești-Oaș.

Lulu Dragomir, antrenorul galben-albaștrilor a început această partidă cu următorul unsprezece: Sugar Alex – Turșuc Calin (cpt.), Silaghi Casian, Lung Alin, Gombar Alin – Chivari Denis, Rat Raul, Miszei Zoltan, Haidu Denis – Srepler Erich, Ștef Raul

Rezerve: Ciontoș Darius – Gîdea Igor, Palinceac Florin, Sabou Cătălin, Sician Mihai, Crainic Luca, Suveg Nandor, Blaga Ricardo, Catricicău Darius

De partea cealaltă, Big Adrian, antrenorul negreștinilor a aliniat următorul unsprezece de start: Gergely Andrei – Pop Lucian, Codrea Lorenzo, Băcanu Darius, Pop Marius, Tath Darius, Seleveschi Petrișor, Balog Sebastian, Solomeș Gheorghe, Berinde Claudiu, Caba Alin

Rezerve: Canaloș Laurentiu – Dănuț Horea, Stan Sebastian, Ciocan Lucian, Rus Dumitru, Drăguș Ionut, Drăguș Gheorghe, Berinde Lorenzo

Meciul a fost arbitrat de o brigada de arbitrii condusa la centru de Mazilu Ovidiu care a fost ajutat la margini de către Matei Claudiu si Neichi Sergiu

Energia a fost echipa care a modificat prima tabela de marcaj în minutul 8 prin Balog Sebastian. Galben-albaștrii nu s-au lăsat intimidați si Ștef Raul a restabilit egalitatea în minutul 11. A ieșit apoi la rampă, Erich Srepler care a reușit un hattrick marcând pentru Olimpia in minutele 19, 28 si 36. Rat Raul marcat si el in minutul 34.

Cel de al doilea mitan s-a reluat de la scorul de 5-1 pentru Olimpia Satu Mare care s-a mai remarcat prin câteva ocazii la poarta Energiei din Negrești-Oaș însă tabela a rămas intacta. Pentru Olimpia au mai jucat Suveg Nandor, Palinceac Florin, Gîdea Igor, Crainic Luca.

Astfel meciul s-a încheiat cu scorul: Olimpia Satu Mare – Energia Negrești-Oaș 5-1.

Etapa următoare, va avea loc, miercuri, 21 aprilie, iar Olimpia Satu Mare va întâlni acasă pe Talna Orașu Nou.

Autor: Ciprian Corondan