Olimpia Satu Mare a suferit azi a doua înfrângere în acest sezon

Azi, 25 septembrie 2021, Olimpia Satu Mare a întâlnit, „acasă”, pe stadionul Someșul, într-un meci ce a contat pentru etapa a V-a a ligii a IV-a Elite, echipa Talna Orașu Nou.

Antrenorul echipei noastre Ion „Lulu” Dragomir a trimis în teren următorul unsprezece de start: Vlad Duca – Alin Lung, Florin Palinceac, Călin Turșuc (cpt.), Paul Gombar, Mizsei Zoltan, Kecskés Roger, Akman Evran, Radwan Ryan, Raul Ștef, Șuveg Nandor
Rezerve: Mezei Tamas, Varga Mate, Lucian Dascăl, Mihai Sician, Darius Catricicău, Gnandt Antonio, Srepler Erich, Ioan Rus, Lauruk Ciprian

De cealaltă parte, antrenorul-jucător al echipei Talna Orașu Nou a inceput aceasta partida cu urmatoarea formula: Daniel Miclea – Vaida Roland, Radu Zaharia, Leonardo Mîndruț, Casian Bere, Bogdan Faur, Adrian Oros, Erdei Sndor (cpt.), Denis Filip, Marian Demian, Alex Bonea
Rezerve: Erdei Mátyás, Ioan Boje, Bute Janos, Gabriel Macovei, Kovacs Attila, Balla Edward

Partida a fost arbitrata la centru de către Danșa Ciprian ajutat la cele doua tuse de către Iancău Adrian și Duma Sergiu. Observator a fost domnul Năstruț Liviu.

Talna Orasu Nou a deschis rapid scorul modificând tabela încă din minutul 5 prin golul marcat de Alex Bonea. A urmat un joc anost cu Olimpia care a încercat să ajungă la poarta adversa pentru a reveni pe tabela de marcaj însă majoritatea fazelor nu au avut finalitate multe mingi fiind oprite de către apărarea adversă sau ajungeau în brațele portarului advers în urma unor pase greșite. Talna Orașu Nou a închis meciul când în minutul 83, în urma unei centrări din corner, Bogdan Faur a reluat mingea în poarta învingând-l pe Vlăduț Duca.

S-a conturat astfel a doua înfrângere pentru Olimpia Satu Mare in acest sezon, scor 0-2, in fata celor de la Talna Orașu Nou.

Etapa următoare Olimpia Satu Mare va juca in deplasare la Decebal unde va întâlni ocupanta ultimului loc, Luceafărul.