Olimpia Satu Mare a întâlnit azi pe Voința Doba într-un nou meci de pregătire

Azi, 23 februarie 2020, pe terenul de la Doba, Olimpia Satu Mare a întâlnit într-un nou meci de pregătire pe Voința Doba.

Nelu Donca, început acest meci trimițănd în teren următorul unsprezece: Sugar Alex – Caba Gabriel, Tursuc Calin, Lung Alin, Chifor Rovert, Chivari Denis, Vonet Razvan, Filimon Geo, Raț Raul, Grigoraș Sorin, Srepler Erich

Rezerve: Pop Sergiu, Lauruk Ciprian, Lakatos Istavn, Sician Mihai, Negrean Marian, Bonta Paul.

Meciul a fost arbitrat la centru de Popescu Tudor.

Olimpia a fost cea care a modificat prima tabela de joc, în minutul 30, prin golul înscris de Srepler Erich. Cei de la Doba au dat replica în minutul 37, când au reușit să înscrie prin Costea Petrică restabilind egalitatea. Bucuria celor de la Doba a durat doar două minute, când în minutul 39, Grigoraș Sorin și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a urcat scorul la 2-1 în favoarea Olimpiei, scor cu care s-a intrat și la cabine.

In cel de al doilea mitan, Olimpia a mai înscris o data în minutul 70 prin Pop Sergiu, care a stabilit și scorul final.

Astfel, Voința Doba – Olimpia Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 1-3, Olimpia reușind o victorie în cel de al cincilea meci din această perioadă de pregătire.