Olimpia – Inter Blaj 0-1

Rezultat final: Olimpia – Inter Blaj 0-1. Galeria satmareana a cerut echipei victorie in etapa viitoare, in fata rivalilor baimareni.

In ultimele 10 minute Fabian are de 3 ori ocazia sa puncteze, insa rateaza de fiecare data (minutele 80, 88 si 89).

Olimpia are in doua randuri sansa sa egaleze, Fabian suteaza din 16m deasupra portii, iar Zsiga sut din 18m deviat de un fundas putin pe langa buturile adverse.

min. 60 Oaspetii rateaza desprinderea printr-un contratac purtat de Pereat, finalizat cu un sut la coltul scurt, respins de Moldovan in corner

min. 60 Schimbare la Olimpia, iese Doros, intra Zsiga

Rezultat la pauza: Olimpia – Inter Blaj 0-1

min. 44 Olimpia obtine o lovitura libera in preajma careului advers, Fabian ii paseaza lui Tempfli care expediaza o ghiulea spre parta adversa insa Ardelean reuseste sa respinga in corner

min. 37 Cea mai mare ocazie de gol a Olimpiei de pana acum, Sabou centreaza din corner si Fabian reia cu capul putin pe langa poarta

min. 35 Mihovici solicita penalty insa obtine doar un corner

min. 24 Mihovici preia pe piept insa din 10m trimite peste poarta

min. 24 Schimbare la Olimpia: Iese – Sannat, Intra – Vasile Pop

min. 6 Inter Blaj reuseste sa deschida scorul in urma unei lovituri libere care a fost respinsa in prima faza de catre Moldovan insa doar pana la Musca acesta reusind sa introduca mingea in poarta din 6m

Unsprazecele de start al celor doua formatii este urmatorul:

OLIMPIA: Moldovan, Teger, Sabou, Batin, Schwatzkopf, Dragomir, Mihovici, Tempfli, Sannat, Fabian, Doros

Inter Blaj: Ardelean, Tatar, Bogdan, Portic, Doroi, Micu, Mara, Musca, Mihaltan, Pereat, Iorga

In fata calculatorului: cipri – prima repriza, Viper – a doua repriza

Corespondenti: Florin Muresan si Bogdan Grad