Olimpia a perfectat un amical cu Gloria Bistrița

Antrenorul Olimpiei, Tibi Csik, se declară doar parțial mulțumit de evoluția elevilor săi în cele trei amicale jucate săptămâna trecută la Salonta. Chiar dacă galben-albaștrii au câștigat , 1-0 cu Sântandrei și 2-1 cu Åžoimii Pâncota și au remizat, 1-1 cu SC Bacău, Csik spune că mai sunt încă multe lucruri de pus la punct în jocul echipei pînă la primul meci oficial din 2014.

“Sigur că din punct de vedere al rezultatelor suntem mulțumiți, dar din păcate randamentul unora dintre jucători nu a fost cel așteptat. Mai sunt cîteva probleme de rezolvat , încă mai căutăm soluții pentru cîteva posturi deficitare” a spus Tibi Csik, acesta lăsând să se înțeleagă că are încă probleme cu acoperirea postului de mijlocaș stânga.

“De aceea am programat mai multe amicale în această perioadă pentru a testa mai multe formule de echipă. Ne așteaptă un sezon dificil și în primul rând trebuie să ne gândim că vrem să intrăm în play-off” a mai spus Tibi Csik.

În privința noilor veniți, Csik s-a declarat mulțumit de evoluția atacantului Alexandru Boștină .Venit de la ASC Poli Timișoara, Boștină a semnat duminică cu Olimpia un contract valabil pe un an.

Legat de programul meciurilor de verificare, Olimpia va juca miercuri la Nyirbator cu Cigand, apoi lotul va pleca din nou joi la Salonta unde vineri va disputa un meci test cu FC Zalău. Sâmbătă galben-albaștrii se vor deplasa la Sebiș pentru un joc cu echipa de liga a 3-a, Național.

De asemenea Olimpia a perfectat și ultimul amical , ce va avea loc cu o săptămână înaintea meciului oficial cu UTA, la Satu Mare, cu colega de serie , Gloria Bistrița.
[Florin Mureșan/GNV]

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +