Jucătorii Olimpiei între antrenamente și vizite medicale

Odată începeute, pregătirile lotului Olimpiei au intrat într-un ritm normal pentru această perioadă. Adică un antrenament pe zi, unul de readaptare la efort, efectuat la stadion.

Dar condițiile de pregătire de la stadion nu sunt prea grozave, gazonul este moale, îmbibat cu apă, pista la fel, așa că vineri, lotul Olimpiei va purcede la baza sportivă Rania unde se va antrena pe cele două terenuri cu gazon sintetic. O parte din jucătorii Olimpiei vor absenta însă de la antrenament, cum s-a înt]mplat și joi, pentru că au început vizitele medicale. Altfel, lotul a mai crescut numeric cu 2-3 juniori, dar și cu mijlocașul Roghină (Valealui MIhai), un jucător în v]rstă de 20 de ani care va fi testat în zilele următoare.
[Constantin Demian/IZ-SM]

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +