Doi jucători noi la Olimpia, portarul Andrei Preda şi mijlocaşul Raul Krausz

Primul, Andrei Preda, este în vârstă de 27 de ani şi a evoluat ultima dată la Gloria Buzău, echipă care a fost implicată în scandalul pariurilor. Dar Preda nu a fost pe lista jucătorilor suspendaţi de FRF. Totuşi, la cei 27 de ani ai lui a schimbat cam multe echipe şi a fost implicat în diverse scandaluri.

Prin aducerea lui Preda în lot numărul portarilor Olimpiei ajunge acum la patru, Şuta, Anca-Trip şi tânărul Moroz. Cam mulţi având în vedere că tocmai s-a renunţat la unii jucători pe motiv de criză financiară la club. Raul Krausz are 20 de ani, este băimărean de origine, internaţional de juniori, a evoluat la FC Baia Mare şi Dinamo II.

Deocamdată nu s-a luat nicio decizie în privinţa lor. Dar dacă se respectă nişte reguli de bun simţ, decizia finală trebuie să fie luată de antrenorii Mircea Bolba şi Tibi Csik. Asta dacă nu ajunge între timp la noi Ioan Viorel. Că tot se poartă Gloria Buzău.

Altfel, jucătorii şi antrenorii Olimpiei au făcut recuperare şi s-au relaxat joi la un ştrand din oraş. Poate au băut şi o bere că tot şi-au încasat joi un salariu din cele două restante. Unul întreg.

Sursa: Informatia Zilei

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +