Bolba: “Astept provincia”
Fostul antrenor al Olimpiei, Mircea Bolba, asteapta in continuare o oferta dupa ce noua conducere a “galben – albastrilor” i-a numit pe Fabian si Dragomir la carma echipei. “Sper sa-mi gasesc rapid o echipa pe care sa o antrenez. Mi-e dor de fotbal. Astept provincia”, a glumit Bolba care spune ca “asta e soarta antrenorilor. Cand nu sunt rezultate, esti primul care plateste oalele sparte”. In vara Mircea Bolba s-a aflat pe lista antrenorilor doriti de FC Bihor, doar ca oradenii l-au ales pe Gheorghe Silaghi, un tehnician promovat de la echipa de juniori a clubului.
[F.M./GNV]