Amical: Olimpia MCMXXI- Voința Turț 8-1 (3-0)

In aceasta dimineață datorita amânării meciului cu Speranța Bogdand, Olimpia MCMXXI și-a programat un amical de la ora 11:00 pe stadionul Someșul cu cei de la Voința Turț, adica liderul celeilalte serii din liga a V-a.

Olimpia MCMXXI a început meciul în următorul unsprezece: Duca Vladut – Ile Bogdan, Calin Turşuc, Leonard Nagy, Geo Filimon, George Lapusan, Patrick Mitrașca, Oprea Marius, Norbert Nagy, Sergiu Pop, Istvan Lakatos

Rezerve: Adrian Crisan – Denis Chivari, Erich Srepler, Sician Mihai, Marius Mihai, Sorin Michnea

La pauza scorul a fost 3-0 iar marcatorii celor trei goluri ale galben-albaștrilor au fost: Pop Sergiu, Istvan Lakatos, George Lăpușan.

In cea de a doua repriza s-au înscris nu mai putin de sase goluri, cinci de către Olimpia MCMXXI si unul de către Voința Turț. Pentru Olimpia MCMXXI au marcat: Tursuc Calin, Sician Mihai, Sician Mihai, Mihai Marius, si Sorin Michnea.

Astfel Olimpia MCMXXI – Voința Turț s-a încheiat cu scorul de 8-1.