A treia victorie consecutivă pentru Olimpia Satu Mare

Azi, 11 septembrie 2021, Olimpia Satu Mare a înfruntat acasă, echipa Unirea Păulești într-un meci ce a contat pentru cea de a III-a etapa a ligii a IV-a Elite.

Antrenorul echipei noastre, Ion „Lulu” Dragomir a inceput acest joc cu următoarea formație: Vlăduț Duca – Alin Lung, Florin Palinceac, Călin Turșuc (cpt.), Lauruk Ciprian, Mizsei Zoltan, Kecskes Roger, Evran Akman, Paul Gombar, Raul Ștef, Suveg Nandor
Rezerve: Mezei Tamas, Mate Varga, Lucian Dascăl, Radwan Ryan, Mihai Sirian, Gnandt Antonio, Haidu Denis, Ioan Rus

De cealaltă parte antrenorul Unirii Paulesti, Sorin Marian a aliniat următorul unsprezece de start: Dobrai Raimond – Marian Caraba, Lipai Gabor, Răzvan Vonet, Gabriel Costea, Vlad Chenderes, Petre Costea, Lucian Giurgiuman (cpt.), Alesandro Mitrea, Marius Oprea, Claudiu Opriș
Rezerve: Lucian Hebe, Adrian Varga, Richard Haidu, Ionuț Moldovan, Sorin Marian

Partida a fost arbitrata la centru de către Pop Ionel, ajutat la cele doua tuse de către: Moisa Florin si Botos Roland. Observator a fost Savaniu Marcel.

Galben-albaștrii au reușit să deschidă rapid scorul în minutul 5 prin Raul Ștef ca în minutul 10 în urma unei incursiuni pe partea dreaptă a aceluiași Raul Ștef acesta centrează în fata porții iar Răzvan Vonet își împinge mingea in propria poarta. Era 2-0 pentru Olimpia.
In minutul 30 Kecskes Roger și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor majorând scorul la 3-0 pentru Olimpia, scor cu care s-a intrat și la cabine.

La reluarea jocului, în cel de-al doilea mitan, tabela s-a mai modificat doar o singură dată, in minutul 51, când Lupai Gabor a reușit să-l învingă în urma unei centrări, cu o lovitura de cap, pe Vlăduț Duca.

Astfel Olimpia Satu Mare – Unirea Păulești s-a terminat cu scorul 3-1, galben-albaștrii sătmăreni obținând a treia victorie consecutivă din tot atâtea meciuri disputate.

La nivelul juniorilor rezultatul dintre cele doua echipe a fost 0-0.

Etapa următoare echipa noastră va juca în deplasare la Dorolț.