A revenit Lulu Dragomir

Pe un teren înghețat și denivelat, Olimpia a pierdut la limită ieri la Odoreu amicalul cu divizionara C FC Zalău, scor 0-1.

Unicul gol a fost marcat de Gorga în minutul 10. Legitimat și el la Olimpia în urmă cu zece ani, Gorga a profitat de o nesincronizare în apărarea galben-albaștrilor și l-a învins pe Șuta din interiorul careului. După marcarea golului sălăjenii n-au mai contat în atac și au preferat să se apere aglomerat și să aștepte atacurile gazdelor.
Pe rînd, Feier, Marinaș sau Manu Mureșan au ratat ocazii bune de a egala și doar paradele portarului Gabor au făcut ca Olimpia să iasă învinsă de pe teren.
În partea secundă ritmul de joc a scăzut , antrenorii Csik și Pașca au introdus rezervele iar tabela a înghețat la 0-1!
Antrenorul Tibi Csik s-a declarat mulțumit de evoluția echipei mai ales că FC Zalău are o echipă mult mai experimentată. “ Rezultatul nu arată realitatea din teren. Noi am avut ocazii, ne-am mișcat bine și doar neatenția de la începutul meciului a făcut să primim acel gol. Sîntem abia la începutul pregătirilor, așa că mai avem timp destul să punem lucrurile la punct” a spus antrenorul Tibi Csik.
De remarcat că alături de Csik, pe banca tehnică a Olimpiei a revenit și fostul căpitan Lulu Dragomir.
“Am venit să-l ajut pe Tibi și sper să facem o treabă bună împreună. Am avut o ofertă și de a merge ca secund la FC Baia Mare alături de Mircea Bolba, dar am refuzat-o. Mi-aș dori să mai joc în liga a 4-a dar nu la Olimpia. Poate că voi mai merge doar la meciuri în Ungaria, dar încă n-am luat o decizie definitivă”, ne-a spus noul secund al Olimpiei, Lulu Dragomir.
Altfel, jucătorii Micaș, Robaș, Homorozan și Lucian Pop s-au antrenat separat și nu au fost folosiți de antrenorul Tibi Csik.
Portarul Marius Șuta nu s-a înțeles cu formația PAPA din prima ligă din Ungaria și a preferat să rămînă pînă la vară la Olimpia. “M-au vrut, dar apoi m-au anunțat că mă împrumută la o echipă de liga a 2-a de lîngă Budapesta iar în aceste condiții am preferat să vin acasă la Olimpia”, spune Marius Șuta.
Olimpia va juca următorul amical, sîmbătă de la ora 12, la Tiream cu Victoria Carei.

Olimpia- Șuta-Kenderes, Moș, Fl. Mureșan, Batin-Câmpan, M. Mureșan, M. Pop, Hanus-Marinaș, Feier. Rezerve-Olaru, Lung, Buzgău
Antrenor:Tibi Csik

FC Zalău- Gabor-Rus, Jula, Cosma, Neicu-Bărnuțiu, Budeanu, Sabou, Èširiac-Gorga, Bodea.
rezerve: Chiș, Coste Paul, Negrean: Antrenor:M.Pașca.

[Florin Mureșan/GNV]

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!
Susține echipa noastră cu o donație.Donează!
+ +