Victorie de moral inaintea confruntarii cu Somesul
Asa cum si-au dorit jucatorii si conducerea clubului, la fel cum declara inaintea meciului si antrenorul Florin Fabian, Olimpia a obtinut prima victorie, 2-0 cu Bihorul Beius, ceea ce este cel mai important lucru. Dupa doua remize albe si o infrangere nemeritata la Reghin, echipa noastra trebuia sa invinga, asta si pentru moral inaintea jocului…