Antrenorii Turului Micula vor să selecteze cei mai buni jucători din județ
Se pare că lucrurile încep să se miște, iar Turul Micula se apucă de treabă pentru a porni în Liga a III-a. Probabil sub numele de Olimpia, dacă va juca la Satu Mare. Ioan Sălăjan ne-a asigurat că Primăria a oferit deja terenul, așa că antrenorii vor să facă o selecție pentru a aduna cei mai buni jucători din județ în vederea formării de fotbaliști pentru echipă.
Milu Petric și Călin Åžoimoșan așteaptă jucătorii joi și vineri de la ora 18.00 la stadionul Olimpia pentru discuții și stabilirea perioadei de selecție sau probă. Așa că oricine dorește și este capabil să joace în eșalonul al treilea se poate prezenta la ora și locația mai sus menționată pentru a putea fi văzut la lucru și poate mai încolo să joace pentru Olimpia.
[Daniel Chiorean/IZ-SM]